Димохідна система Повітря-Газ/LAS

ПЕРЕВАГИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КВАРТИР ТЕПЛОМ І ГАРЯЧОЮ ВОДОЮ:

• немає необхідності прокладати тепломережі, зникає проблема втрати тепла в них;• споживання енергоресурсів скорочується в десятки разів;• можливість будівництва житлових будинків у районах з газопостачанням не забезпечених інфраструктурою;• для будівельників зменшується стаття витрат на будівництво теплових пунктів, встановлення приладів обліку теплової енергії;• зменшується вартість комунальних послуг, оскільки споживач сам визначає рівень забезпечення себе теплом та гарячим водопостачанням.

Галузь застосування: Димохідна система для відведення продуктів згоряння від котлів із закритою камерою згоряння і подачі повітря для поквартирного опалення.

Вид палива:  газ
Робоча температура ≤ 200 0 С.
Матеріал (внутрішньої труби) 1.4404 (AISI 316L), 1.4301 (AISI 304)
Товщина стінки: 0,5 мм – 0,6 мм
Вид з’єднання: Розтрубне, з внутрішнім кільцем ущільнювача
Робота під надлишковим тиском: ні
Стійкість до займання сажі: так
Середня шорсткість: 1,0 мм

 

Система для поквартирного опалення складається з димохідної труби для виведення відпрацьованих газів, котлів з закритою камерою згоряння та опалювальних пристроїв для квартири.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ДИМОХІДНОЇ СИСТЕМИ «ПОВІТРЯ — ГАЗ»

При підготовці проекту і виконанні робіт з монтажу димохідної системи необхідно виконувати вимоги ДСТУ Б В.2,5‑33: 2007«Поквартирне опалення житлових будинків з теплогенераторами на газовому паливі з закритою камерою згоряння з колективними димоходами і димохідними системами. Загальні технічні умови» і ДБН В.1.1‑7-2002 «Пожежна безпека в будівництві», а також рекомендації підприємства-виробника димохідних систем і компаній, що здійснюють їх монтаж.

У відповідності до ДСТУ Б. В. 2,5‑33: 2007, до однієї димохідної системи дозволяється під’єднувати не більше десяти теплогенераторів, з них не більше двох — на одному поверсі. Системи допускається прокладати через кухні квартир, підсобні приміщення багатоквартирних житлових будинків — вестибюлі, поза квартирні коридори, горища, ліфтові зали без зменшення габаритів шляхів евакуації у відповідності до ДБН В.2.2‑15. Не дозволяється прокладати димохідні системи через житлові приміщення.

ОБЛАШТУВАННЯ ДИМОХОДУ

Виведення продуктів згоряння від турбованих котлів являє собою централізовану систему. Повітря для котлів подається через шахту повітропроводу, в якій розміщена нержавіюча труба для виведення продуктів згоряння від кожного котла.

Завдяки цьому зникає можливість осідання конденсату на вікнах, потрапляння диму в приміщення через щілини і прочинені вікна, як це було раніше при встановленні індивідуальних димоходів.

Для виведення відпрацьованих димових газів від 10 котлів потужністю 24 кВт використовують систему колективного димовиведення діаметром 300 мм.

До системи під’єднують коаксіальний елемент від патрубка котла діаметром 60/100 мм, 80/125 (в
залежності від потужності, марки та виробника котла. Кут нахилу коаксіального елементу відносно
горизонталі повинен складати 3°, що запобігатиме потраплянню конденсату в камеру згоряння
котла.

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПРОЕКТУВАННЯ

Площа перерізу колективних димоходів, загальних приточних повітропроводів димохідних систем повинна перевірятися розрахунком згідно з методиками заводу-виробника на підставі сумарної теплової потужності і кількості теплогенераторів, що приєднуються до колективного димоходу або димохідної системи, за умови їх одночасної роботи. Дозволяється прокладання димохідних систем у внутрішніх стінах будинку. Не дозволяється прокладання димоходів, димовідводів і димохідних систем через житлові приміщення.

Поквартирні системи теплопостачання комплектуються теплогенераторами на газовому паливі з герметичними
(закритими) камерами згоряння повної заводської готовності:
• одноконтурні (без вбудованого контуру гарячого водопостачання) з можливим під’єднанням ємнісного теплообмінника гарячого водопостачання;
• двоконтурні (з вбудованим контуром гарячого водопостачання);
Більш точний розрахунок поперечного перерізу шахт в системі можна здійснити за допомогою ДСТУ Б EN 13384‑2: 2010 «Методи теплотехнічного і аеродинамічного розрахунків». На нашому підприємстві аеродинамічний розрахунок проводять за допомогою ліцензійної програми яка призначена для цих розрахунків.

НА РЕЗУЛЬТАТИ РОЗРАХУНКІВ ВПЛИВАЮТЬ ТАКІ ОСНОВНІ ФАКТОРИ:

• тип і потужність встановлюваних котлів;
• кількість котлів, які підключатимуть до системи димоходу;
• висота конструкції над верхнім теплогенератором.
При проектуванні димохідної системи, необхідно користуватися діючими державними нормами та правилами з будівництва, а також нормами, регулюючими пожежну безпеку.

В основі поквартирної системи опалення – настінні газові двоконтурні котли з теплообмінником і закритою камерою згоряння. Котли мають високий ККД – більше 90 %. Місце розташування котлів – кухня або засклена лоджія, поєднана з кухнею.

ОБОВ’ЯЗКОВІ ЕЛЕМЕНТИ ДИМОХІДНОЇ СИСТЕМИ «ПОВІТРЯ-ГАЗ»:

Блоки з порожнинами, виготовлені з керамзито-бетонної суміші, які мають повну заводську готовність. Через пази проходить припливне повітря. Кутові отвори блоків використовують для установки арматури. Блоки відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7‑7:2008 «Будівельні матеріали. Вироби бетонні стінні дрібно штучні. Технічні умови».
Труба має різні типорозміри по діаметру та довжині, що дозволяє збирати ділянки різної висоти і необхідного діаметру.

Димохідна система «Повітря — Газ» працює в режимі розрядження.

Обов’язковим елементом, який стабілізує роботу системи, це Трійник з пропускним отвором

Через пропускний отвір в загальний канал надходить повітря ззовні, яке знижує концентрацію продуктів згоряння в системі, а також створює додаткову тягу. Для димохідної системи, працюючої в режимі надлишкового тиску, до кожного під’єднаного котла встановлюють прилад для запобігання зворотного потоку продуктів згоряння.

Ревізія

Призначена для прочищення димоходу, що полегшує обслуговування. Встановлюють її біля основи димоходу, нижче від з’єднувального трійника, а також на горизонтальних ділянках з’єднувального димоходу довжиною більше 2 м. Можливе виконання ревізії з конденсатовідводом для встановлення в нижній частині основи для відведення конденсату.

Кришка шахти

Завершальний елемент димохідної системи, який запобігає потраплянню атмосферних опадів всередину шахти.

Підставка

Використовується в якості опори під час монтажу системи. Має бічний випуск конденсату ½. Довжину випуску для відведення конденсату виготовляють за індивідуальними розмірами.

ПОПЕРЕДНІЙ ПІДБІР ДІАМЕТРА ДИМОХІДНОЇ СИСТЕМИ «ПОВІТРЯ — ГАЗ»

Таблиця для попереднього підбору діаметра димоходу в залежності від потужності
теплогенераторів.

Ном. теплова потужність

теплогенератора, кВт

Ефективна висота димохода

від верхнього підключення

теплогенератора

Діаметр

димохідної

системи, мм

Зовнішній розмір

блоку шахти, мм

 ≥ 2 м  ≥ 4 м  ≥ 6 м  ≥ 8 м
 24,0 кВт  4  4  4  4  Ø 200  400х400х250
 18,0 кВт  5  5  5  5
 24,0 кВт  7  7 7  7  Ø 250  480х480х250
 18,0 кВт  9  10  10  10
 24,0 кВт  8  8  8  8  Ø 300  550х550х250
 18,0 кВт  10  10  10  10

 

Попередньо визначити діаметр димоходу можна за графіком залежності загального потоку димових газів до висоти димоходу від верхньої точки підключення котла.

При попередньому підборі діаметра димохідної системи в шахті, необхідно враховувати, що вільна площа перерізу блоку шахти для припливного повітря до котлів має бути більшою за переріз димоходу.

В залежності від підключення котлів до димоходу, необхідно дотримуватися умов:

 

Якщо до стояка підключаються котли під кутом 180 0 , тоді відстань по горизонталі між ними повинна бути не менш 600 мм;
Якщо до стояка підключаються котли під кутом 90 0 , тоді відстань по горизонталі між ними повинна бути не менш 300 мм;

Фактори, які впливають на результати розрахунків:
• тип і потужність встановлюваних котлів;
• кількість котлів, які підключатимуть до системи димоходу;
• висота конструкції над верхнім теплогенератором.
При проектуванні димохідної системи, необхідно користуватися діючими державними нормами та правилами з будівництва, а також нормами, які регулюють пожежну безпеку.

Ми пропонуємо нашим замовникам комплекс послуг :

  • Виробництво димоходів із нержавіючої сталі для промислових котельних на твердому, рідкому та газовому паливі.
  • Надаємо аеродинамічний розрахунок димохідних систем на ліцензійному програмному забезпеченні.
  • Надаємо технічну підтримку на будь-якій стадії: від проекту до монтажу та введення котельні в експлуатацію.
  • Консультуємо фахівців при виборі димохідної системи, надаємо візуалізацію і специфікацію на димоходи, ґрунтуючись на проектних даних замовника.
  • Виконуємо монтаж і сервісне обслуговування димоходів, а також шеф-монтажна об’єкті.
  • Відвантаження зі складу в місті Києві. Доставка по Україні будь-яким зручним для вас перевізником.