Коаксіальні димоходи (труба в трубі) CLV

ПЕРЕВАГИ димохідної системи CLV від димохідної системи LAS:

вага димохідної системи CLV легше від ваги димохідної системи LAS, тому є можливість починати монтаж системи на тій позначці будівлі, де необхідно;

• димохідна система CLV займає менше корисної площі будівлі ніж димохідна система LAS. Це дає змогу економити квадратні метри корисної площі;

• монтаж димохідної системи виконується швидше, так як на будівельний майданчик, система постачається «труба в трубі» та збирається як модульна димохідна система за допомогою хомутів;

Принцип дії системи полягає в тому, що з вулиці подається по зовнішній стінці приплив холодного повітря до пальника котла, а відпрацьовані гази через внутрішню трубку і виводяться назовні через покрівлю.

Така конструкція забезпечує:

• безпеку роботи системи за рахунок теплообміну між внутрішньою і зовнішньою трубою;
• збільшення ККД котла;
• повне спалювання газу, відсутність в приміщенні чадного газу.

Розмірний ряд

140/225; 140/280; 150/240; 160/260; 160/315; 180/290; 180/350; 200/320; 200/400; 225/360;
225/450; 250/400; 250/500; 300/480; 350/560; 400/635

Галузь застосування: Коаксіальна (концентрична) система для
відводу продуктів згоряння від котлів
з закритою камерою згоряння.
Вид палива: газ, рідке паливо
Робоча температура  ≤ 200°С.
Матеріал (внутрішньої труби) 1.4404 (AISI 316L), 1.4301 (AISI 304)
Зовнішня труба 1.4301 (AISI 304)
Товщина стінки 1,0 мм; 0,8 мм; 0,6 мм; 0,5 мм
Вид з’єднання Розтрубне, з внутрішнім кільцем ущільнювача
Робота під надлишковим тиском до 200 Па при роботів температурному режимі 200°С
Стійкість до займання сажі ні
Середня шорсткість  1,0 мм

 

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ДИМОХІДНОЇ СИСТЕМИ CLV

При підготовці проекту і виконанні робіт з монтажу димохідної системи необхідно виконувати вимоги ДСТУ Б В.2,5‑33: 2007«Поквартирне опалення житлових будинків з теплогенераторами на газовому паливі з закритою камерою згоряння з колективними димоходами і димохідними системами. Загальні технічні умови» і ДБН В.1.1‑7-2002 «Пожежна безпека в будівництві», а також рекомендації підприємства-виробника димохідних систем і компаній, що здійснюють їх монтаж.

У відповідності до ДСТУ Б. В. 2,5‑33: 2007, до однієї димохідної системи дозволяється під’єднувати не більше десяти теплогенераторів, з них не більше двох — на одному поверсі. Системи допускається прокладати через кухні квартир, підсобні приміщення багатоквартирних житлових будинків — вестибюлі, поза квартирні коридори, горища, ліфтові зали без зменшення габаритів шляхів евакуації у відповідності до ДБН В.2.2‑15. Не дозволяється прокладати димохідні системи через житлові приміщення.

ОБЛАШТУВАННЯ ДИМОХОДУ

Виведення продуктів згоряння від турбованих котлів являє собою централізовану систему. Повітря для котлів подається через повітропровід, в якій розміщена нержавіюча труба для виведення продуктів згоряння від кожного котла.

Завдяки цьому зникає можливість осідання конденсату на вікнах, потрапляння диму в приміщення через щілини і прочинені вікна, як це було раніше при встановленні індивідуальних димоходів.

Для виведення відпрацьованих димових газів від 10 котлів потужністю 24 кВт використовують систему колективного димовиведення діаметром 300 мм.

До системи під’єднують коаксіальний елемент від патрубка котла діаметром 60/100 мм, 80/125 (в залежності від потужності, марки та виробника котла. Кут нахилу коаксіального елементу відносно горизонталі повинен складати 3°, що запобігатиме потраплянню конденсату в камеру згоряння котла.

ОБОВ’ЯЗКОВІ ЕЛЕМЕНТИ ДИМОХІДНОЇ СИСТЕМИ CLV:

Підставка

Використовується в якості опори під час монтажу системи. Має бічний випуск конденсату ½. Довжину випуску для відведення конденсату виготовляють за індивідуальними розмірами.

Ревізія

Призначена для прочищення димоходу, що полегшує обслуговування. Встановлюють її біля основи димоходу, нижче від з’єднувального трійника, а також на горизонтальних ділянках з’єднувального димоходу довжиною більше 2 м. Можливе виконання ревізії з конденсатовідводом для встановлення в нижній частині основи для відведення конденсату.

Димохідна система CLV працює в режимі розрядження. Обов’язковим елементом, який стабілізує роботу системи, це Трійник з пропускним отвором Через пропускний отвір в загальний канал надходить повітря ззовні, яке знижує концентрацію продуктів згоряння в системі, а також створює додаткову тягу. Для димохідної системи, працюючої в режимі надлишкового тиску, до кожного під’єднаного котла встановлюють прилад для запобігання  зворотного потоку продуктів згоряння.

Труба

Має різні типорозміри по діаметру та довжині, що дозволяє збирати ділянки різної висоти і необхідного діаметру.

Кришка шахти

Завершальний елемент димохідної системи, який запобіга є потраплянню атмосферних опадів всередину шахти.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПРОЕКТУВАННЯ

Площа перерізу колективних димоходів, загальних приточних повітропроводів димохідних систем повинна перевірятися розрахунком згідно з методиками заводу-виробника на підставі сумарної теплової потужності і кількості теплогенераторів, що приєднуються до колективного димоходу або димохідної системи, за умови їх одночасної роботи. Дозволяється прокладання димохідних систем у внутрішніх стінах будинку. Не дозволяється прокладання димоходів, димовідводів і димохідних систем через житлові приміщення.

Поквартирні системи теплопостачання комплектуються теплогенераторами на газовому паливі з герметичними
(закритими) камерами згоряння повної заводської готовності:
• одноконтурні (без вбудованого контуру гарячого водопостачання) з можливим під’єднанням ємнісного теплообмінника гарячого водопостачання;
• двоконтурні (з вбудованим контуром гарячого водопостачання);

Більш точний розрахунок поперечного перерізу шахт в системі можна здійснити за допомогою ДСТУ Б EN 13384‑2: 2010 «Методи теплотехнічного і аеродинамічного розрахунків». На нашому підприємстві аеродинамічний розрахунок проводять за допомогою ліцензійної програми яка призначена для цих розрахунків.

 

НА РЕЗУЛЬТАТИ РОЗРАХУНКІВ ВПЛИВАЮТЬ ТАКІ ОСНОВНІ ФАКТОРИ:

• тип і потужність встановлюваних котлів;
• кількість котлів, які підключатимуть до системи димоходу;
• висота конструкції над верхнім теплогенератором. При проектуванні димохідної системи, необхідно користуватися діючими державними нормами та правилами

з будівництва, а також нормами, регулюючими пожежну безпеку.В основі поквартирної системи опалення – настінні газові двоконтурні котли з теплообмінником і закритою камерою згоряння. Котли мають високий ККД – більше 90 %. Місце розташування котлів – кухня або засклена лоджія, поєднаназ кухнею.

 

Система коаксіальної димохідної системи встановлюється тільки в середині будівлі. Зовнішній монтаж (на фасаді будівлі) можливий в областях з теплими кліматичними умовами.
При зовнішньому монтажу димоходу, внутрішню стінку системи виготовляють утепленою.
Діаметр коаксіальної системи визначають з урахуванням місцевих опорів, параметрів котла, конфігурації системи по EN 13384.
Важливо встановити настінні кріплення над трійником і розвантажувальну платформу над відведенням 90°, яке веде в
будівлю.
Стінові кріплення монтувати якомога ближче до стику елемента.